stop
Official Website of Seattle University Athletics
WSWM
Oct. 06 - 11:00 AM
Seattle U
vs Northern Colorado
WSWM
Oct. 12 - 5:00 PM
Seattle U
vs Pacific Lutheran
WSWM
Oct. 19 - 1:30 PM
Seattle U
at Loyola Marymount
WSWM
Oct. 19 - 1:30 PM
Seattle U
at Grand Canyon
WSWM
Oct. 20 - 11:00 AM
Seattle U
at Grand Canyon
WSWM
Oct. 20 - 11:00 AM
Seattle U
at Loyola Marymount
WSWM
Nov. 03 - 10:00 AM
Seattle U
at Idaho
WSWM
Nov. 03 - 10:00 AM
Seattle U
at Northern Arizona
WSWM
Nov. 09 - 6:00 PM
Seattle U
vs Northern Arizona
WSWM
Nov. 10 - 11:00 AM
Seattle U
vs Alumni Meet
WSWM
Nov. 16 - 4:00 PM
Seattle U
at Oregon State
WSWM
Nov. 30 - 9:00 AM
Seattle U
at Husky Invitational

Licensed to Seattle University      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/6/2018 04:31 PM
                       Whitworth Vs. SeattleU - 1/6/2018                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seattle University-PN  'B'                             NT    4:07.08  
     1) Plamondon, Allison A 18         2) Himes, Darian M 19             
     3) Gough, Emily N 20               4) Devadason, Sherlyn M 19        
       29.53  1:01.32    33.05  1:10.19    28.13    59.90    26.38    55.67
  2 Whitworth University Swim Team  'A'               3:59.61    4:11.38  
     1) Galbraith, Hannah 19            2) Siegler, Jamie 18              
     3) Boles, Emma 19                  4) Thompson, Megan 22             
       29.47  1:01.39    32.22  1:10.21    28.26  1:03.08    27.45    56.70
 -- Seattle University-PN  'A'                        4:09.37         DQ  
     1) Wong, Jennifer A 18             2) Thompson, Margaux J 19         
     3) Lasher, Bryn S 18               4) Treff, Paige E 21              
       28.97  1:00.68    32.35  1:10.40    26.42    57.60    24.68    53.49
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seattle University-PN  'A'                             NT    3:31.60  
     1) Montemayor, Morgan M 21         2) Nussbaum, Ben E 21             
     3) Baldoni, Jack P 21              4) Morales, Julian A 21           
       25.30    52.57    27.59    59.36    22.76    50.07    23.32    49.60
  2 Seattle University-PN  'B'                             NT    3:35.84  
     1) Klein, Jason A 19               2) Mercer, Taj C 19               
     3) Fujii, Shawn J 19               4) Crossen, Mitchell M 20         
       25.80    54.46    29.83  1:03.59    23.51    51.44    21.82    46.35
  3 Whitworth University Swim Team  'A'               3:23.81    3:38.19  
     1) Wilber, Patrick 21              2) Davies, Jake 19                
     3) Schumann, Eben 21               4) Lempert, Colin 22              
       25.85    54.14    28.28  1:01.26    23.81    51.91    23.44    50.88
  4 Whitworth University Swim Team  'B'                    NT    3:43.18  
     1) Rossmiller, Byron 19            2) James, Blake 21                
     3) Todd, Tristan 19                4) Grady, Ryan 18                 
       25.89    54.14    29.43  1:04.19    24.80    55.55    23.39    49.30
  5 Whitworth University Swim Team  'C'                    NT   x3:59.08  
     1) Clark, Brandon A 19             2) Lee, Taylor 21                 
     3) Melsheimer, Tyler 19            4) Robinson, Keenan 19            
       30.25  1:01.62    30.08  1:05.78    27.87  1:00.11    24.37    51.57
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bakewell, Emily N         19 Seattle U-PN        10:56.71   11:02.06  
      29.81   32.83   32.84   32.86   33.16   33.36   33.55   33.43
      33.36   32.99   33.33   33.57   33.46   33.54   33.77   33.43
      33.38   33.26   33.28   32.85                                
  2 Van Stone, Jayna K        20 Seattle U-PN        11:07.12   11:06.37  
      28.84   32.20   33.21   33.15   33.43   33.79   33.46   33.25
      33.48   33.84   34.09   33.82   34.10   34.31   33.81   33.77
      33.85   33.79   33.82   32.36                                
  3 Vagt, Molly               19 Whitworth                 NT   11:10.86  
      29.46   32.80   32.60   33.14   33.49   33.65   33.65   33.44
      33.55   33.69   33.74   34.26   34.29   34.45   34.75   34.71
      33.68   34.25   34.16   33.10                                
  4 Kulikowski, Allison       18 Whitworth                 NT   11:41.04  
      31.36   34.81   35.10   35.33   34.91   34.74   35.13   35.38
      35.56   35.70   35.54   35.77   35.79   35.64   35.43   35.30
      35.23   35.40   34.92   34.00                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnard, Austin C         20 Seattle U-PN        10:00.00   10:00.77  
      26.06   29.00   29.52   29.57   29.44   29.48   29.86   29.90
      30.28   30.55   30.18   30.85   30.88   30.80   31.05   31.20
      30.93   30.68   31.02   29.52                                
  2 Brook, Jacob              21 Whitworth                 NT   10:14.79  
      26.69   28.86   29.08   30.35   30.55   31.66   31.85   31.74
      31.90   31.77   31.93   31.81   31.70   32.10   31.77   31.64
      32.16   30.45   29.85   26.93                                
  3 Christensen, Luke T       19 Seattle U-PN        10:01.00   10:17.73  
      26.67   29.59   30.62   30.94   30.96   31.03   30.94   31.59
      31.17   31.17   31.40   31.75   31.74   31.83   31.66   31.34
      31.57   31.35   30.31   30.10                                
  4 Neton, Jack T             19 Seattle U-PN              NT   10:36.77  
      27.76   30.68   31.49   31.87   32.20   32.18   31.96   32.24
      32.49   32.53   31.30   31.57   31.63   31.94   32.47   32.41
      33.22   33.22   32.37   31.24                                
  5 Butler, Jacob             19 Whitworth                 NT   10:44.26  
      27.46   30.82   31.74   31.91   32.10   31.89   32.40   32.62
      32.70   32.33   31.49   33.26   32.80   33.26   32.17   32.75
      34.00   33.16   33.35   32.05                                
  6 Limon, Anthony            23 Whitworth                 NT   11:08.65  
      27.30   30.66   32.04   32.29   32.52   32.90   33.09   33.05
      33.72   34.08   34.40   34.59   34.66   34.93   35.19   35.09
      35.37   35.31   34.66   32.80                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lydig, Madi T             21 Seattle U-PN         1:58.00    1:58.22  
      27.16   30.00   30.52   30.54                                
  2 Thompson, Megan           22 Whitworth            1:58.77    2:00.83  
      28.48   30.81   30.82   30.72                                
  3 Devadason, Sherlyn M      19 Seattle U-PN         2:00.00    2:00.92  
      28.38   31.30   30.95   30.29                                
  4 Gibson, Marissa           19 Whitworth                 NT    2:06.38  
      29.19   32.04   32.78   32.37                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crossen, Mitchell M       20 Seattle U-PN         1:41.96    1:43.94  
      24.22   26.64   27.25   25.83                                
  2 Roderick, Alex E          19 Seattle U-PN         1:42.01    1:44.42  
      24.17   26.52   26.88   26.85                                
  3 Grady, Ryan               18 Whitworth                 NT    1:44.84  
      24.63   26.54   26.60   27.07                                
  4 Goguen, Jake J            18 Seattle U-PN         1:44.65    1:49.20  
      24.93   27.70   28.08   28.49                                
  5 Robinson, Keenan          19 Whitworth                 NT    1:52.95  
      25.67   28.06   29.58   29.64                                
  6 Coats, Cannon D           17 Whitworth                 NT    1:55.90  
      26.29   29.72   30.16   29.73                                
 -- Zenteno, Zach G           20 Seattle U-PN         1:46.44   X1:47.37  
      24.63   27.08   27.60   28.06                                
 -- Morales, Julian A         21 Seattle U-PN         1:46.75   X1:48.61  
      25.05   27.51   28.06   27.99                                
 -- Parker, Isaac B           19 Seattle U-PN              NT   X1:50.83  
      25.01   27.57   28.88   29.37                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plamondon, Allison A      18 Seattle U-PN           59.68    1:00.63  
      29.33   31.30                                                
  2 Wong, Jennifer A          18 Seattle U-PN         1:01.81    1:01.67  
      30.20   31.47                                                
  3 Galbraith, Hannah         19 Whitworth                 NT    1:02.40  
      30.08   32.32                                                
  4 Dressel, Elizabeth        19 Whitworth                 NT    1:05.70  
      31.99   33.71                                                
  5 Cox, Olivia               19 Whitworth                 NT    1:05.77  
      31.54   34.23                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montemayor, Morgan M      21 Seattle U-PN           51.63      51.83  
      24.76   27.07                                                
  2 Shaw, Ryan T              20 Seattle U-PN           54.78      53.21  
      25.68   27.53                                                
  3 Wilber, Patrick           21 Whitworth              50.73      54.64  
      25.66   28.98                                                
  4 Schumann, Eben            21 Whitworth                 NT      54.67  
      26.22   28.45                                                
  5 Clark, Brandon A          19 Whitworth                 NT    1:00.66  
      29.31   31.35                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegler, Jamie            18 Whitworth                 NT    1:10.16  
      33.30   36.86                                                
  2 Himes, Darian M           19 Seattle U-PN         1:08.76    1:10.53  
      33.67   36.86                                                
  3 Thompson, Margaux J       19 Seattle U-PN         1:10.37    1:12.20  
      33.84   38.36                                                
  4 Delzer, Savannah          20 Whitworth                 NT    1:14.66  
      34.60   40.06                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nussbaum, Ben E           21 Seattle U-PN           58.42      59.93  
      28.21   31.72                                                
  2 Davies, Jake              19 Whitworth                 NT    1:01.18  
      28.75   32.43                                                
  3 Neton, Jack T             19 Seattle U-PN         1:00.52    1:02.92  
      29.72   33.20                                                
  4 James, Blake              21 Whitworth                 NT    1:05.61  
      29.88   35.73                                                
  5 Lee, Taylor               21 Whitworth                 NT    1:07.35  
      31.60   35.75                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gough, Emily N            20 Seattle U-PN         2:10.99    2:11.79  
      29.10   33.26   34.83   34.60                                
  2 Rapp, Maddie R            19 Seattle U-PN         2:11.32    2:13.74  
      29.27   33.48   35.38   35.61                                
  3 Vagt, Molly               19 Whitworth                 NT    2:21.75  
      30.68   36.01   37.58   37.48                                
  4 Knowlton, Courtlyn        21 Whitworth            2:41.52    2:53.34  
      34.74   42.96   47.34   48.30                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujii, Shawn J            19 Seattle U-PN         1:56.09    1:57.90  
      24.92   28.92   31.15   32.91                                
  2 Mercer, Taj C             19 Seattle U-PN         2:00.00    2:01.52  
      27.38   30.71   31.30   32.13                                
  3 Rossmiller, Byron         19 Whitworth                 NT    2:02.71  
      27.04   30.98   31.20   33.49                                
  4 Christensen, Luke T       19 Seattle U-PN         1:59.00    2:05.74  
      27.97   32.14   33.22   32.41                                
  5 Melsheimer, Tyler         19 Whitworth                 NT    2:11.03  
      29.18   32.97   34.53   34.35                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treff, Paige E            21 Seattle U-PN           23.57      24.21  
  2 Dickman, Maddie C         22 Seattle U-PN           24.96      25.21  
  3 Devadason, Sherlyn M      19 Seattle U-PN           25.75      25.55  
  4 Galbraith, Hannah         19 Whitworth                 NT      26.05  
  5 Dressel, Elizabeth        19 Whitworth                 NT      26.92  
  6 Kulikowski, Allison       18 Whitworth                 NT      29.65  
 -- Schulte, Jenessa E        20 Seattle U-PN           25.82     X26.38  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raper, Greg A             19 Seattle U-PN           20.79      21.28  
  2 Baldoni, Jack P           21 Seattle U-PN              NT      21.70  
  3 Keane, Ian P              22 Seattle U-PN           22.20      22.29  
  4 Butler, Jacob             19 Whitworth                 NT      22.88  
  5 Lempert, Colin            22 Whitworth              22.55      23.23  
  6 Coats, Cannon D           17 Whitworth                 NT      24.79  
 -- Parker, Isaac B           19 Seattle U-PN           21.69     X22.10  
 -- Shaw, Ryan T              20 Seattle U-PN              NT     X22.79  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treff, Paige E            21 Seattle U-PN           51.93      53.56  
      25.59   27.97                                                
  2 Vagt, Molly               19 Whitworth                 NT      57.39  
      27.55   29.84                                                
  3 Boles, Emma               19 Whitworth                 NT      59.05  
      27.90   31.15                                                
  4 Delzer, Savannah          20 Whitworth                 NT    1:01.17  
      28.99   32.18                                                
 -- Plamondon, Allison A      18 Seattle U-PN           53.20         DQ  
      26.59   28.22                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crossen, Mitchell M       20 Seattle U-PN           46.57      46.97  
      22.61   24.36                                                
  2 Montemayor, Morgan M      21 Seattle U-PN           48.84      47.29  
      22.90   24.39                                                
  3 Parker, Isaac B           19 Seattle U-PN           49.23      49.66  
      24.06   25.60                                                
  4 Todd, Tristan             19 Whitworth                 NT      50.31  
      23.71   26.60                                                
  5 Limon, Anthony            23 Whitworth                 NT      52.08  
      24.79   27.29                                                
  6 Coats, Cannon D           17 Whitworth                 NT      54.17  
      25.85   28.32                                                
 -- Keane, Ian P              22 Seattle U-PN           48.94     X49.12  
      23.48   25.64                                                
 -- Goguen, Jake J            18 Seattle U-PN           48.03     X49.63  
      24.00   25.63                                                
 -- Christensen, Luke T       19 Seattle U-PN           50.84     X52.21  
      25.25   26.96                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galbraith, Hannah         19 Whitworth                 NT    2:12.70  
      31.37   33.50   34.02   33.81                                
  2 Dickman, Maddie C         22 Seattle U-PN         2:13.05    2:14.21  
      31.56   33.97   34.55   34.13                                
  3 Van Stone, Jayna K        20 Seattle U-PN              NT    2:14.62  
      31.75   33.73   35.43   33.71                                
  4 Thompson, Megan           22 Whitworth                 NT    2:15.21  
      32.70   33.89   34.54   34.08                                
  5 Dressel, Elizabeth        19 Whitworth                 NT    2:23.99  
      33.46   36.51   37.18   36.84                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rossmiller, Byron         19 Whitworth                 NT    1:57.28  
      27.94   30.36   29.20   29.78                                
  2 Shaw, Ryan T              20 Seattle U-PN         2:01.02    1:57.80  
      27.04   29.57   30.71   30.48                                
  3 Wilber, Patrick           21 Whitworth            1:52.72    1:58.45  
      27.46   30.84   31.23   28.92                                
  4 Zenteno, Zach G           20 Seattle U-PN         2:00.56    2:00.00  
      28.22   30.30   31.05   30.43                                
  5 Klein, Jason A            19 Seattle U-PN         2:02.01    2:03.34  
      28.54   31.47   31.74   31.59                                
  6 Clark, Brandon A          19 Whitworth                 NT    2:09.69  
      30.47   32.28   33.38   33.56                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Himes, Darian M           19 Seattle U-PN         2:27.84    2:32.49  
      34.62   38.80   39.95   39.12                                
  2 Siegler, Jamie            18 Whitworth                 NT    2:34.77  
      34.70   40.14   39.53   40.40                                
  3 Thompson, Margaux J       19 Seattle U-PN         2:36.99    2:36.18  
      35.55   39.52   40.30   40.81                                
  4 Bakewell, Emily N         19 Seattle U-PN         2:34.30    2:38.23  
      36.61   40.73   40.71   40.18                                
  5 Delzer, Savannah          20 Whitworth                 NT    2:41.77  
      36.16   40.39   42.09   43.13                                
  6 Cox, Olivia               19 Whitworth                 NT    2:44.28  
      36.90   41.78   42.31   43.29                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Ryan               18 Whitworth                 NT    2:10.44  
      29.11   33.46   33.98   33.89                                
  2 Neton, Jack T             19 Seattle U-PN         2:10.35    2:14.87  
      30.57   34.17   35.02   35.11                                
  3 Davies, Jake              19 Whitworth                 NT    2:15.45  
      30.63   34.28   35.56   34.98                                
  4 Mercer, Taj C             19 Seattle U-PN         2:13.27    2:15.77  
      31.07   34.52   34.98   35.20                                
  5 James, Blake              21 Whitworth            2:16.88    2:29.77  
      32.63   38.24   40.00   38.90                                
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lydig, Madi T             21 Seattle U-PN         5:16.86    5:03.72  
      27.39   30.14   30.59   30.84   31.02   31.11   31.18   31.13
      30.70   29.62                                                
  2 Vagt, Molly               19 Whitworth                 NT    5:31.59  
      29.57   32.97   33.53   33.97   33.17   33.63   33.76   34.60
      33.25   33.14                                                
  3 Wong, Jennifer A          18 Seattle U-PN              NT    5:36.92  
      28.40   32.55   34.86   34.71   34.62   34.81   34.48   34.22
      33.90   34.37                                                
  4 Kulikowski, Allison       18 Whitworth                 NT    5:42.43  
      31.02   34.60   35.04   35.16   34.41   34.67   34.41   34.75
      34.49   33.88                                                
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roderick, Alex E          19 Seattle U-PN         4:42.15    4:49.97  
      25.42   28.97   29.41   30.11   30.09   30.04   29.89   28.20
      28.95   28.89                                                
  2 Raper, Greg A             19 Seattle U-PN         4:55.00    4:51.55  
      25.27   28.63   29.75   30.13   30.08   29.45   29.62   29.91
      29.74   28.97                                                
  3 Brook, Jacob              21 Whitworth                 NT    5:01.15  
      27.01   29.98   31.35   31.30   31.51   30.19   30.22   30.69
      31.01   27.89                                                
  4 Robinson, Keenan          19 Whitworth                 NT    5:04.22  
      26.16   29.60   30.47   31.16   31.08   31.57   31.08   31.06
      31.47   30.57                                                
  5 Goguen, Jake J            18 Seattle U-PN         4:56.00    5:05.79  
      27.06   29.92   31.71   31.10   31.54   30.39   30.48   31.25
      31.75   30.59                                                
  6 Butler, Jacob             19 Whitworth                 NT    5:13.57  
      26.73   30.55   31.61   33.04   32.59   31.47   32.75   31.49
      31.63   31.71                                                
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lasher, Bryn S            18 Seattle U-PN           57.36      58.36  
      27.06   31.30                                                
  2 Gough, Emily N            20 Seattle U-PN           58.34    1:00.96  
      28.78   32.18                                                
  3 Rapp, Maddie R            19 Seattle U-PN         1:00.62    1:01.30  
      28.69   32.61                                                
  4 Gibson, Marissa           19 Whitworth                 NT    1:05.29  
      30.54   34.75                                                
  5 Knowlton, Courtlyn        21 Whitworth                 NT    1:18.55  
      33.93   44.62                                                
 -- Schulte, Jenessa E        20 Seattle U-PN         1:02.84   X1:03.82  
      29.15   34.67                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldoni, Jack P           21 Seattle U-PN           49.46      49.04  
      22.98   26.06                                                
  2 Fujii, Shawn J            19 Seattle U-PN           51.72      51.32  
      23.82   27.50                                                
  3 Schumann, Eben            21 Whitworth                 NT      51.76  
      23.70   28.06                                                
  4 Barnard, Austin C         20 Seattle U-PN              NT      55.03  
      25.28   29.75                                                
  5 Melsheimer, Tyler         19 Whitworth                 NT      57.98  
      26.63   31.35                                                
  6 Todd, Tristan             19 Whitworth                 NT      58.55  
      26.65   31.90                                                
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Himes, Darian M           19 Seattle U-PN         2:12.81    2:14.62  
      30.44   34.88   38.42   30.88                                
  2 Bakewell, Emily N         19 Seattle U-PN         2:16.69    2:19.38  
      29.61   37.79   39.91   32.07                                
  3 Boles, Emma               19 Whitworth                 NT    2:22.11  
      30.30   36.94   40.94   33.93                                
  4 Rapp, Maddie R            19 Seattle U-PN         2:21.30    2:24.28  
      28.34   36.64   46.87   32.43                                
  5 Siegler, Jamie            18 Whitworth                 NT    2:24.61  
      31.16   40.98   39.24   33.23                                
  6 Cox, Olivia               19 Whitworth                 NT    2:25.17  
      32.35   36.80   42.39   33.63                                
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nussbaum, Ben E           21 Seattle U-PN         1:55.68    1:57.66  
      25.37   31.11   33.55   27.63                                
  2 Davies, Jake              19 Whitworth                 NT    2:01.98  
      26.82   32.04   33.90   29.22                                
  3 Klein, Jason A            19 Seattle U-PN         2:00.00    2:04.58  
      26.52   31.84   38.20   28.02                                
  4 Rossmiller, Byron         19 Whitworth                 NT    2:06.02  
      26.52   30.90   38.66   29.94                                
  5 Melsheimer, Tyler         19 Whitworth                 NT    2:14.13  
      28.39   35.02   39.11   31.61                                
 -- Barnard, Austin C         20 Seattle U-PN              NT         DQ  
      26.07   32.81   39.42   29.33                                
 
Event 27  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seattle University-PN  'B'                             NT    3:41.55  
     1) Devadason, Sherlyn M 19         2) Gough, Emily N 20              
     3) Plamondon, Allison A 18         4) Lydig, Madi T 21               
       26.75    55.18    26.98    56.07    26.07    54.29    26.45    56.01
  2 Seattle University-PN  'A'                        3:35.21    3:45.04  
     1) Lasher, Bryn S 18               2) Dickman, Maddie C 22           
     3) Schulte, Jenessa E 20           4) Van Stone, Jayna K 20          
       26.02    54.59    26.30    55.06    27.94    59.57    26.19    55.82
  3 Whitworth University Swim Team  'A'               3:39.27    3:59.42  
     1) Thompson, Megan 22              2) Delzer, Savannah 20            
     3) Dressel, Elizabeth 19           4) Boles, Emma 19                 
       27.45    56.96    29.12  1:01.20    28.38    59.64    28.97  1:01.62
 
Event 28  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seattle University-PN  'B'                             NT    3:13.64  
     1) Roderick, Alex E 19             2) Goguen, Jake J 18              
     3) Crossen, Mitchell M 20          4) Raper, Greg A 19               
       23.55    48.68    23.27    48.99    22.91    47.56    22.55    48.41
  2 Seattle University-PN  'A'                        3:09.89    3:16.10  
     1) Keane, Ian P 22                 2) Morales, Julian A 21           
     3) Zenteno, Zach G 20              4) Parker, Isaac B 19             
       23.59    49.11    23.25    49.01    23.30    49.07    23.25    48.91
  3 Whitworth University Swim Team  'A'               3:10.40    3:25.21  
     1) Schumann, Eben 21               2) Lempert, Colin 22              
     3) Todd, Tristan 19                4) Wilber, Patrick 21             
       23.95    50.48    24.37    51.25    24.07    51.53    24.46    51.95
  4 Whitworth University Swim Team  'B'                    NT    3:27.08  
     1) Grady, Ryan 18                  2) Butler, Jacob 19               
     3) Limon, Anthony 23               4) Coats, Cannon D 17             
       23.82    50.26    24.05    51.23    24.86    52.12    25.42    53.47
  5 Whitworth University Swim Team  'C'                    NT   x3:39.90  
     1) Clark, Brandon A 19             2) Brook, Jacob 21                
     3) Lee, Taylor 21                  4) James, Blake 21                
       25.98    53.95    26.20    55.45    27.21    57.23    24.75    53.27
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. Seattle University                  173   2. Whitworth University Swim Team       81
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. Seattle University                  185   2. Whitworth University Swim Team       77

1