SEATTLE – More than 50 Redhawk student-athletes earned their undergraduate and graduate degrees on Sunday, June 16 as Seattle University held its 2019 Graduation Ceremonies at the Washington State Convention Center.

All told, the diverse group represented 23 different undergraduate majors, as well as three graduate programs.

BASEBALL
Michael Ciancio, Accounting
Kyler Murphy, Criminal Justice
Jacob Prater, Environmental Studies, Ecological Systems
Jake Prizina, Biology
Jake Taylor, Sport and Exercise Science
Max Werner, Computer Science

MEN’S BASKETBALL
Matej Kavas, Management

WOMEN’S BASKETBALL
Madeline Dopplick, Cultural Anthropology
Delaney McCann, Interdisciplinary Liberal Studies

MEN’S CROSS COUNTRY/TRACK & FIELD
Keith Beasley, Communications
Eli Boudouris, Nursing
Alexandro Carrasco, Diagnostic Ultrasound
Cal Davidson-Turner, Interdisciplinary Liberal Studies
Jacques Hebert, Management
Ben Monk *, Master of Science in Structural Engineering
Evan Talan *, Masters of Business Administration

WOMEN’S CROSS COUNTRY/TRACK & FIELD
Caylah Lunning, Environmental Studies, Ecological Systems 
Olivia Stein, Humanities for Teaching

MEN’S GOLF
Zack Overstreet, Finance

WOMEN’S GOLF
Yen Ting Wong, Psychology
Linette Chua, Communications and Media

MEN’S SOCCER
Josh Adachi, Biology
Nathan Aune, Marketing
Anthony Ayala, Civil Engineering
Cody Buchanan ~, Marketing
Cody Gibson, Communications and Media
Robbie Landeros, Nursing
Orlando Neto, Biology
Connor Noblat ~, Computer Science
Sergio Rivas ~, Communications and Media
Steven Rogers, Finance
Kees Westra ~, Mechanical Engineering

WOMEN’S SOCCER
Emily Bringgold ~, Cell and Molecular Biology
Isabelle Butterfield *, Math and Computer Science, Master of Science in Computer Science
Hannah Carrothers, Marketing
Olivia Ovenell ~, Marketing
Emily Zimmer, Sport and Exercise Science

SOFTBALL
Andie Larkins, Criminal Justice
Emma Mitchell, Criminal Justice
Kaylee Ree, Sport and Exercise Science
Breanna Timmons *, Master of Business Administration

SPIRIT SQUAD
Alex Aamot (Drumline)
Jessie Dirks (Drumline)
Genevieve Santiago (Dance)
Jess Schaffner (Dance)

MEN’S SWIMMING
Austin Barnard, Finance
Mitchell Crossen, Business Economics
Ian Keane, Economics

WOMEN’S SWIMMING
Emily Gough, Biology
Jenessa Schulte, Sport and Exercise Science

MEN’S TENNIS
Arshak Ghazaryan, Finance

WOMEN’S TENNIS
Lily-Ana Kreutzer, Communications and Media
Kali McCollister, Psychology

VOLLEYBALL
Mila Duarte, Economics
Shae Harris, Marine and Conservation Biology
Maja Stojanovic, Interdisciplinary Arts

* earning graduate degree
~  anticipated fall ‘19/winter ‘20 graduates

 ShopRedhawks.com